tasmy węglowe, wzmocnienie, RAB Technika Diamentowa, cięcie betonu

TAŚMY WĘGLOWE

Wzmacnianie konstrukcji budowlanych czy też naprawa konstrukcji żelbetowych wykorzystująca kształtki, maty, iniekcje ciśnieniowe czy taśmy węglowe to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w tym obszarze. Wykorzystywane w tym celu materiały kompozytowe posiadają formę taśm zbrojonych jednokierunkowo (ich grubość waha się pomiędzy 1,2 a 1,4 mm, a szerokość między 50 a 140 mm) lub też tkanin o strukturze włókien ułożonych w jednym, dwóch lub więcej kierunkach.

Taśmy węglowe, wykorzystywane do wzmocnienia konstrukcji lub w przypadku pęknięć w ich strukturze, to najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązanie w budownictwie.

Taśmy węglowe — wzmacnianie konstrukcji budowlanych


Stosowane przez firmę RAB wzmacnianie konstrukcji budowlanych oraz naprawa konstrukcji żelbetowych, stalowych, drewnianych czy murowanych zwiększa ich nośność poprzez zastosowanie mat, kształtek bądź taśm wykonanych z włókien węglowych. Montuje się je w strefach rozciąganych elementów danej konstrukcji. Efektem, jaki daje tego typu wzmacnianie konstrukcji budowlanych, jest polepszenie parametrów wytrzymałościowych zarówno na zginanie, jak i rozciąganie, redukcja szerokości rys, a także zmniejszenie ugięcia. Wzmacnianie i naprawa konstrukcji żelbetowych, stalowych czy drewnianych z wykorzystaniem taśm węglowych wyróżnia się niskim ciężarem, małymi rozmiarami, a przy tym doskonałą wytrzymałością na rozciąganie. Ponadto – system ten może zostać pokryty farbą malarską czy też zaprawą, dzięki czemu taśma węglowa pozostaje całkowicie niewidoczna.

Zbrojenie z włókna węglowego stosuje się w sytuacjach, gdy konstrukcja betonowa wymaga naprawy czy zwiększonej nośności. Taśmy węglowe oraz maty kompozytowe z włókna węglowego to wszechstronne i zwiększające wytrzymałość oraz nośność konstrukcji rozwiązanie, które zapewnia znacznie lepsze parametry niż stal, zwłaszcza pod względem stosunku wytrzymałości do masy. Lekki i łatwy w aplikacji system taśm węglowych to skuteczne rozwiązanie we wzmacnianiu konstrukcji żelbetowych.

Taśmy węglowe są nowoczesnym rozwiązaniem w obszarze wzmacniania konstrukcji budowlanych, wyróżniających się swoimi wyjątkowymi parametrami oraz szerokim zakresem zastosowań. Do ich produkcji wykorzystuje się włókna węglowe znajdujące idealne zastosowanie we wszelkich obszarach, w których występują rozciągane elementy konstrukcyjne. Dzięki wykorzystaniu taśm węglowych miejsca te zyskują zwiększoną wytrzymałość zarówno pod względem rozciągania, jak i zginania, zmniejszona jest także szerokość występujących rys oraz ugięcie.

Oferujemy:

 • wzmacnianie konstrukcji taśmami węglowymi, matami kompozytowymi z włókien węglowych,
 • zbrojenie zewnętrzne,
 • zwiększanie nośności: stropów, słupów, podciągów,
 • sprężanie taśm węglowych,
 • cięcie betonu, wycinanie otworów (np. drzwiowych w ścianach, pod schody w stropach) bezpyłowo,
 • cięcie betonu piłami diamentowymi,
 • wiercenie otworów techniką diamentową.

Taśmy węglowe to uniwersalny materiał o niezwykłej wytrzymałości oraz szerokim spektrum zastosowań. Taśmy Sika Carbodur czy S&P C-Laminate są gotowymi produktami kompozytowymi wykonanymi z włókien węglowych zatopionych w matrycy z żywicy epoksydowej. Przeznaczone są do wzmocnień konstrukcji stalowych, żelbetowych murowych i drewnianych.

Poniżej zakres naszych specjalistycznych robót:

 • wzmocnienia konstrukcji taśmami węglowymi,
 • sprężanie taśm węglowych,
 • wzmocnienia konstrukcji matami węglowymi,
 • wzmocnienia konstrukcji matami szklanymi,
 • wzmacnianie i uszczelnianie konstrukcji metodami iniekcyjnymi,
 • wzmacnianie konstrukcji elementami stalowymi,
 • naprawa żelbetu materiałami PCC,
 • wykonywanie izolacji poziomych techniką iniekcyjną,
 • wykonywanie izolacji powierzchniowych (pionowych, powłokowych).

Jeśli szukasz rozwiązania, które pomoże Ci wzmocnić konstrukcje żelbetowe, taśmy węglowe będą najlepszą opcją – nowoczesna technologia wykorzystywana do ich produkcji pozwala na niezwykłą skuteczność działania. Materiały kompozytowe, z których tworzone są taśmy, to najwyższa jakość, gwarantująca bezpieczeństwo całej konstrukcji – wzmocnienie za pomocą taśm przekłada się także na ich długotrwałość. Taśmy Carbodur czy S&P C-Laminate to gotowe produkty wykonane z włókien węglowych zatopionych w matrycy z żywicy epoksydowej. Przeznaczone są do wzmocnień konstrukcji stalowych, żelbetowych murowych i drewnianych.

wzmocnienie tunelu taśmami węglowymi
Tasmy weglowe – wzmocnienie stropu tunelu.
taśmy węglowe wzmacnianie tunelu
Taśmy węglowe – wzmocnienie stropu tunelu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą:
http://wzmacnianie.com/